“Mongolia jest przykładem szybko rozwijającej się gospodarki, stwarzającej szansę na pogłębioną współpracę w bardzo szerokim obszarze, z korzyścią dla wszystkich”
Prezydent RP Bronisław Komorowski Forum Biznesowe Polska-Mongolia, które towarzyszyło wizycie w Polsce Prezydenta Mongolii Tsakhigiina Elbegdorja. Warszawa 21.01.2013
Obsługa podróży służbowych
Redaktor: SA
Klientom biznesowym oferujemy kompleksową organizacjęi zarządzanie podróżami do Mongolii i krajów ościennych:
Osoby zainteresowane naszymi usługami prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.
TAGI: hotele, wizy, bilety lotnicze, wynajem samochodów
Tłumaczenia: polski-mongolski-polski
Redaktor: SA
Oferujemy profesjonalne tłumaczenia tekstów z języka polskiego na język mongolski albo z mongolskiego na polski. Tłumaczenia wykonane są przez doświadczonych tłumaczy. Do specjalizacji tekstu dobieramy każdorazowo odpowiedniego tłumacza.
Górnictwo stanowi jedną z najważniejszych dziedzin gdzie polski firmy mogą znaleźć odbiorców na swoje produkty czy usługi. Poza górnictwem ważnym polem współpracy polsko-mongolskiej może być przetwórstwo mięsa i skór. Mongolia jest krajem, którego gospodarka była przez lata oparta na hodowli bydła; do dziś utrzymywane jest stado około 40 mln sztuk. Przemysłowi przetwórczemu brakuje jednak nowoczesnych technologii i w tej dziedzinie.
TAGI: Polska, Mongolia, biznes, eksport, import
Polska i Mongolia - historia
Redaktor: SA
Polskę i Mongolię łączą więzy historyczne. Pierwszym Polakiem, który odwiedził Mongolię był franciszkanin Benedykt Polak, który przybył na te tereny w 1246 roku jako poseł papieża Innocentego IV. Był on autorem sprawozdania "De Itinere Fratrum Minorum ad Tartaros" - pierwszej europejskiej relacji z wizyty w Mongolii.
Kolejnym ważnym Polakiem związanym z Mongolią był pisarz Ferdynand Ossendowski (1876-1945), autor wydanej w 1921 roku książki "Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów", w której opisał wspomnienia z ucieczki przed rewolucją bolszewicką do Mongolii. Książkę przetłumaczono na 19 języków.