Start arrow Ogłoszenia drobne arrow Mongolia Syberia 15 dni
Mongolia Syberia 15 dni
Redaktor: MN   
Spis treści
Mongolia Syberia 15 dni
Strona 2

Mongolia Syberia 15 dni

CENA ZAWIERA • przeloty na trasach Warszawa - Moskwa - Irkuck, Dalanzadgad - Ułan-Bator oraz Ułan-Bator - Moskwa - Warszawa; • przejazd pociągiem na trasie Nauszki - Ułan-Bator – wagony sypialne (kupiejne), przedziały 4-os. • zakwaterowanie: hotele 3*** w Irkucku, Ułan-Bator, hotel klasy turystycznej w Ułan-Ude; pensjonaty w Listwiance i Chużyrze oraz kwatery prywatne w Ust’-Barguzinie – zawsze tradycyjna bania syberyjska, sanitariaty zwykle na zewnątrz, ale schludnie i rodzinnie, wszędzie jest pościel; 1 nocleg w pociągu na trasie Nauszki – Ułan-Bator; ośrodki jurt turystycznych na trasie w Mongolii – jurty 2-os., sanitariaty w oddzielnych budynkach • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje na całej trasie, dodatkowo obiady lub pikniki w dniach 5, 10, 11, 12, 13 • wszystkie transfery • opieka pilota-przewodnika oraz w Mongolii lokalnego przewodnika • bilety na przejazd Koleją Krugobajkalską • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych • występ mongolskiego zespołu folklorystycznego • przejazdy mikrobusami, autami terenowymi, pociągiem, kutrem turystycznym oraz przeprawy promowe • ubezpieczenie Europa (KL 30 000 EUR, NNW 3000 EUR) • koszty wizowania CENA NIE ZAWIERA •zwyczajowych napiwków: ok. 50 USD •dopłaty do pokoju 1-os.: 200 USD

Cena podstawowa:
Dokwaterowanie do pokoju 2-os., Uczestnik, WAW-IKT, ULN-WAW

OPIS:
MONGOLIA i SYBERIA - BAJKAŁ

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku Chopina i wylot z Warszawy przez Moskwę do Irkucka.

Dzień 2
Wczesnym rankiem przylot do 600-tysięcznego Irkucka - stolicy Syberii Wschodniej i miasta związanego z historią polskich zesłańców. Śniadanie, a następnie krótki spacer wśród drewnianej zabudowy centrum. Wyjazd do położonej nad Bajkałem Listwianki i zakwaterowanie w pensjonacie. Po wypoczynku przechadzka wzdłuż falującego Bajkału i wizyta w Muzeum Bajkalskim, które odkryje przed nami część tajemnic -Świętego Morza Syberii”. Wieczorem kolacja i okazja, by skorzystać z bani, czyli syberyjskiej sauny parowej.

Wyprawa trempingowa Mongolia Dzień 3
Po śniadaniu przeprawiamy się na drugą stronę rz. Angary do Portu Bajkał i wyruszamy na wycieczkę po trasie Kolei Krugobajkalskiej. 84-kilometrową linię kolejową poprowadzono wzdłuż skalistych wybrzeży Bajkału, budując ?40 tuneli, kilkanaście wysokich mostów i wiele innych konstrukcji inżynieryjnych. Po drodze postoje w najatrakcyjniejszych miejscach na trasie: najodważniejsi będą mogli po raz pierwszy zanurzyć się w wodach Bajkału, najgłodniejsi - spróbować najlepszego barszczu od miejscowej gospodyni, a najbardziej spragnieni - skosztować wybornej limbóweczki. Późnym wieczorem przyjazd do Irkucka, transfer do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 4
Rano przystępujemy do zwiedzania Irkucka: cerkiew Zbawiciela z 1710 r.,?Sobór Objawienia Pańskiego, neogotycki -polski kościół” i budzący się do życia Centralny Rynek. Następnie wyjeżdżamy mikrobusami na wyspę Olchon. Pod wieczór przybywamy do miejscowości Chużyr. Tam zakwaterowanie w prywatnym pensjonacie w syberyjskich domkach, a następnie spacer do Skały Szamanki - wizytówki Bajkału, uważanej przez wyznawców szamanizmu za jedno z 9 najświętszych miejsc Azji. Kolacja i porządne mycie w bani, czyli syberyjskiej łaźni parowej, a następnie okazja, by spróbować magiczny trunek syberyjskich szamanów z tradycyjnymi zakąskami.

Dzień 5
Całodniowa wycieczka na UAZ-safari - będziemy jeździć drogami i bezdrożami przez malownicze stepy północno-wschodniej części Olchonu. Po drodze m.in. odwiedzimy osadę Piesczanaja (ruchome wydmy; miejsce dawnego łagru stalinowskiego), zatrzymamy się na skalistych przylądkach Trzej Bracia i Choboj oraz w wiosce Uzury w urokliwej dolince nad brzegiem Bajkału. Spróbujemy też ugotowanej na ognisku uchy ze świeżo złowionych omuli. Po południu plażowanie nad Zat. Sarajską i próby zanurzenia się w cieplejszych zatoczkach Bajkału. Kolacja i wieczorny relaks w bani.

Dzień 6
Po śniadaniu żegnamy się z gospodynią, jedziemy do portu i wsiadamy się na kuter, na którego pokładzie przepłyniemy cieśninę Małe Morze podziwiając skaliste brzegi Olchonu i przeprawimy się przez Bajkał. Miniemy płw. Święty Nos i po południu wpłyniemy na wody Zatoki Barguzińskiej. Wieczorem przybijemy do przystani w miejscowości Ust’-Barguzin i zakwaterujemy się u gospodarzy. Przed snem kąpiel w bani i obfita kolacja.

Dzień 7
Jedziemy do Ułan-Ude - stolicy Republiki Buriacji. Po drodze na jednej z dzikich plaż żegnamy się z Bajkałem, a po południu zwiedzamy centrum 400-tysięcznego miasta: cerkiew Hodegetrii w stylu syberyjskiego baroku, Plac Rewolucji z -Sukiennicami”, -Arbat” oraz pomnik - największa na świecie głowa Lenina. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8
Po śniadaniu ruszamy mikrobusem w stronę granicy mongolskiej. Po drodze złożymy wizytę w miejscowości Tarbagataj u zabajkalskich starowierców. Zwiedzimy tam muzeum-lapidarium i odnowioną cerkiew oraz zobaczymy program artystyczny, a także spróbujemy tradycyjnych dań. Następnie przejazd do Kiachty i przekroczenie granicy mongolskiej, a wieczorem -zaokrętowanie” w pociągu Kolei Transsyberyjskiej. Gdy pociąg ruszy - feta z okazji zmiany kraju.

Dzień 9
Wczesnym rankiem przyjazd do stolicy Mongolii, transfer do hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie liczącego milion mieszkańców Ułan-Bator - miasta stołecznych bulwarów, blokowisk i kontrastujących z nimi osiedli jurt. Wizyta w buddyjskim klasztorze-uczelni Gandan, zwiedzanie centralnego Placu Suche Batora z monumentalnym gmachem parlamentu i pomnikiem Czyngis-Chana oraz spacer w czasie po salach mongolskiego muzeum historycznego. Na zakończenie dnia wycieczka na wzgórze Dzaisan, skąd roztacza się panorama gwarnej mongolskiej stolicy. Obiadokolacja i nocleg w Ułan-Bator.

Dzień 10
Po śniadaniu wyjazd z zatłoczonego miasta. Przez otwarte przestrzenie rozległych stepów jedziemy do Charchorin. Zobaczymy tam ślady po słynnym mieście Karakorum - dawnej stolicy mongolskiego imperium - oraz odwiedzimy powstały na jej podwalinach buddyjski klasztor Erdeni Dzu. Ze szczytów okolicznych wzgórz będziemy podziwiali krajobrazy malowniczej doliny rzeki Orchon. Zakwaterowanie w turystycznych jurtach dolinie Orchonu, kolacja.


 
hotele | noclegi | wakacje | pobyty | biznes | mongolia.com.pl