Start arrow Aktualności arrow Prezydent RP odznaczył O. Dambiinyama
Prezydent RP odznaczył O. Dambiinyama
Redaktor: DY   
Odznaczenie_dla_ambasadora Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył ambasadora O. Dambiinyama, pełniącego Specjalną Funkcję w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Mongolii Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Ambasador otrzymał odznaczenie z rak Wiceministra Spraw Zagranicznych Jerzego Pomianowskiego w dniu 30 kwietnia br. w Ulaanbaator.

O. Dambiinyam, był Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Mongolii w Polsce w latach 2008-2012 i rząd polski docenił wybitne zasługi ambasadora w rozwijaniu polsko-mongolskiej współpracy oraz osiągnięcia w działalności na rzecz pogłębiania sojuszniczych stosunków między Polską i Mongolią a także za skuteczne planowanie i realizacja wizyt politycznych na najwyższym szczeblu państwowym podczas swojej kadencji.

Podczas uroczystości byli obecni m.in. posłanka, prezes Stowarzyszenia Przyjaźni Mongolsko-Polskiej L. Erdenechimeg, Wiceminister Spraw Zagranicznych w Mongolii D. Gankhuyag, sekretarz stanu Ministerstwa Obrony Narodowej, generał major Z. Boldbaatar oraz ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Chińskiej Republice Ludowej i Mongolii Tadeusz Chomicki.
 
hotele | noclegi | wakacje | pobyty | biznes | mongolia.com.pl