Start arrow Warto wiedzieć arrow Wiza oraz przepisy wjazdowe
Wiza oraz przepisy wjazdowe
Redaktor: WE   
Obywatele polscy udający się do Mongolii muszą mieć wizy. Wydaje je Ambasada Mongolii w Warszawie, a także inne przedstawicielstwa konsularne Mongolii na świecie.
W Ambasadzie Mongolii w Warszawie opłat można dokonywać w USD lub PLN.
Czas oczekiwania na wizę wynosi 3 dni.
Wizy ekspresowe są dwukrotnie droższe.
Przedstawicielstwa konsularne Mongolii wydają wizy pobytowe na okres do 30 dni.
W przypadkach pobytu dłuższego niż 30 dni należy uzyskać nową wizę w Urzędzie ds. Imigrantów i Cudzoziemców w Ułan Bator (wymagane jest uzasadnienie konieczności dłuższego pobytu oraz przedłożenie dokumentów od instytucji lub organizacji działających w Mongolii potwierdzających konieczność pobytu przekraczającego 30 dni).
Przekroczenie okresu ważności wizy na ogół wiąże się z koniecznością uzyskania nowej wizy wyjazdowej lub opłacenia kary pieniężnej przy wyjeździe z Mongolii.
W losowych przypadkach wizę mon­golską można uzyskać na lotnisku Chinngis Khan (dawne Buyant Ukhaa) w Ułan Bator, na granicznych stacjach kolejowych w Zamyn Uud i Sukhbaatar oraz na granicznym przejściu drogowym z Rosją w Altanbulag.
Zalecane jest jednak uzyskiwanie wiz w Ambasadzie Mongolii w Warszawie lub w którymkolwiek przedstawicielstwie konsularnym Mongolii na świecie.

Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi sześć miesięcy.

Źródło: MSZ
 
hotele | noclegi | wakacje | pobyty | biznes | mongolia.com.pl