Start arrow Turystyka arrow Muzeum Historii Naturalnej w Ułan Bator
Muzeum Historii Naturalnej w Ułan Bator
Redaktor: Robert Niedzwiedzki   
Muzeum Historii Naturalnej ma dość bogate ekspozycje dinozaurów z pustyni Gobi (ok. 75 mln lat), w tym jednego z największych drapieżnych dinozaurów na świecie - Tarbosaurus baatar, trochę ceratopsów (niestety te mongolskie pozbawione były jeszcze rogów, które tak malowniczo prezentują się u amerykańskich triceratopsów), wielki roślinożerca hadrozaur (z racji wyglądu pyska zwany kaczodziobym) i spora kolekcja jaj dinozaurów.

Bardziej konwencjonalne są ciosy mamuta czy szkielet nosorożca włochatego sprzed kilkunastu tysięcy lat. Są też zbiory współczesnej fauny Mongolii (polecam panterę śnieżną vel ibisa, jedno z najrzadszych stworzeń w Mongolii i na świecie), gdzie można się z bliska przyjrzeć tarbaganowi (bobak), którego później wielokrotnie zobaczycie w stepie, aczkolwiek zwykle w trakcie ucieczki i od strony ogona.

Natomiast zbiory minerałów i skamieniałości (oprócz dinozaurów) słabiutkie i w dodatku źle oświetlone. A szkoda, gdyż minerały mongolskie są niezwykle piękne. Ekspozycje historyczne wyprowadzone zostały do oddzielnego muzeum historycznego, dlatego zwiedzany gmach troszkę zieje pustką.
 
hotele | noclegi | wakacje | pobyty | biznes | mongolia.com.pl