Start arrow Turystyka arrow Zakupy i jedzenie w Ułan Bator
Zakupy i jedzenie w Ułan Bator
Redaktor: Robert Niedzwiedzki   
W Ułan Bator jest wiele dobrze zaopatrzonych sklepów, zarówno spożywczych jak i przemysłowych. Przy głównej ulicy (blisko placu Suche Batora) jest wielki dom towarowy (Ih Delgur), głównie towary przemysłowe, a koło cyrku potężna hala targowa, z niezwykle bogatą ofertą żywnością (kawior, arbuzy itp.). Z pamiątek kupuje się najczęściej fajansowe czarki na kumys, ubrania z wełny wielbłądziej lub owczej, porcelanę chińską, wyroby skórzane lub futrzarskie. Polecam też oryginalne kamienne tabakierki.

Przed wyjazdem w teren warto się zaopatrzyć w targowiskach (ceny niższe niż w sklepach, wybór dobry) np. w halach Chubsuguuł i Merkury przy ul. Seoulyn w samym centrum miasta (100 m na zachód od cyrku, między cyrkiem a dworcem autobusowym) lub w wielkim kompleksie targowym "Naran-Tuuł"

Restauracje, pizzerie czy kawiarenki są nie tylko powszechne, ale też często czyste i z dobrą kuchnią europejską lub lokalną (w tej ostatniej przede wszystkim baranina). Jest parę barów z kuchnią turecką (m.in. w nieistniejącym już muzeum W.I. Lenina, którego gniewne oblicze spoziera ze ściany wprost we wnętrze talerzy), japońską czy włoską.
 
hotele | noclegi | wakacje | pobyty | biznes | mongolia.com.pl