Start arrow Aktualności arrow Niezwykła wystawa w Warszawie "Konie w krainie Czyngis-Chana"
Niezwykła wystawa w Warszawie "Konie w krainie Czyngis-Chana"
Redaktor: MK   
Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie zaprasza na wystawę "Konie w krainie Czyngis-Chana. Wspomnienia z Mongolii Wojciecha Tomasza Biernawskiego".

Wystawa wprowadza nas w świat jurt, koni, kumysu, mongolskich krajobrazów. Prezentowany jest bogaty zbiór oporządzenia jeździeckiego, a także przedmioty  służące mieszkańcom jurt w hodowli koni i w codziennym życiu na stepie.  

Na fotografiach można zobaczyć m.in. sposoby chwytania koni, mongolskich jeźdźców, portrety koni, uczestników wyścigów konnych, szamanów, kopce owoo, etapy stawiania jurty i jej wyposażenie.

Pomysłodawcą wystawy jest Wojciech Tomasz Biernawski z wykształcenia etnograf, od lat zawodowo związany z produkcją filmową, w której zajmuje się przygotowaniem jeźdźców i koni do zdjęć, scenografią, dekoratorstwem. Specjalizuje się w jeździectwie, militariach, kostiumach i tematyce etnograficznej. Wojciech Tomasz Biernawski odbył kilka podróży do Mongolii, m.in. w 2004 r., kiedy współpracował jako kostiumolog przy produkcji filmu pt. „Gengis-Khan” prod. BBC,  poświęconego twórcy mongolskiego imperium.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 29 czerwca do 31 października 2009 r.
Wystawie będą towarzyszyły spotkania z podróżnikami i fotografami, oraz pakiet zajęć o tematyce hipologicznej dla dzieci i młodzieży.

Miejsce: Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, ul. Szwoleżerów 9, Warszawa.
Honorowy Patronat objęli Ambasador Mongolii Otgon Dambiinyam oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.
 
hotele | noclegi | wakacje | pobyty | biznes | mongolia.com.pl